Brak danych
BLOG
Brak danych
2020-02-01
Operator vs Kamera

Wybór kamery, na której operator obrazu zdecyduje się pracować ma kluczowy wpływ na całą produkcję. Oczywiście każdy jest inny i ma inne potrzeby, również projekt który realizuje mocno definiuje sprzęt na którym zdecyduje się pracować. Nie jest istotne czy będzie to duża kamera takich marek jak: Arri, Red lub Sony Varicam lub ich mniejsi bracia czyli: Black Magic Pocket Cinema Camera 4K czy nawet w ekstremalnych warunkach kamera sportowa GoPro. Najważniejsze jest to, jaki efekt operator obrazu ma zamiar uzyskać.

2019-12-03
Światło w filmie

Światło wykorzystywane w produkcjach filmowych, jak wynika z powyższego, ma wiele rodzajów. Począwszy od rozróżnienia na sztuczne/naturalne, z uwagi na kąt padania czy też kolor/barwę. To właśnie profesjonalne oświetlenie – różne rodzaje światła, pozwala nam spotęgować lub wręcz wykreować inny świat, wywrzeć konkretne emocje u odbiorcy czy wyrazić dany przekaz. Oświetlenie w filmie jest jak muzyka, może być smutna, radosna, potęgująca intymność czy ciekawość. Jest też kluczowym narzędziem w kreacji każdego profesjonalnego filmu.

2019-08-16
Stabilizacja obrazu

Urządzeniem, które ustabilizuje obraz w trakcie ruchu, jest między innymi steadycam, często nazywany także flycamem lub glidecamem. Steadycam składa się między innymi z: głównej osi, słupka, przeciwwagi i głowicy, do której przymocujemy kamerę. Na popularności cały czas zyskują gimbale. Wbrew pozorom to dość zaawansowane urządzenia, które wykorzystują nie prawa fizyki, a elektronikę zaszytą w różnego rodzaju sensorach. To na podstawie odczytów z czujników gimbal reguluje swoje położenie i w ten sposób stabilizuje obraz. Najczęściej łączy się bezprzewodowo kamerą, dzięki czemu łatwiej obsługiwać wszystkie funkcje. W pełni skonfigurowany zestaw wraz z kamerą filmową często waży nawet do 20 kilogramów! Następnym razem gdy zobaczycie operatora obrazu w kamizelce, który trzyma przed sobą zawieszoną kamerę, pomyślcie jak precyzyjne ruchy musi on wykonywać, przy ogromnym i długotrwałym obicążeniu mięśni.

2019-07-10
Reklama dla Twojej firmy

Film reklamowy ma na celu zachęcenie klienta do dokonania zakupu danego produktu lub korzystania z określonych usług oraz wykreowanie świadomości marki na rynku. Ponadto, filmy reklamowe wpływają na podniesienie prestiżu przedsiębiorstwa. Filmy promocyjne czy też filmy reklamowe możemy spotkać wszędzie: reklama w telewizji, na stronach www,  w mediach społecznościowych (Facebook), na telebimach w centrum miasta, na ekranach zainstalowanych w środkach komunikacji miejskiej – przykładów jest wiele.  Film reklamowy, film promocyjny czy spoty reklamowe  to najskuteczniejsze środki przekazu, którego siła polega na spójnym i atrakcyjnym połączeniu różnego rodzaju mediów, takich jak zdjęcia, film, animacja, muzyka, lektor. Ruchomy obraz z dźwiękiem wzbudza większe zainteresowanie niż przykładowo bilbord czy reklama w gazecie.

Brak danych
Ostatnie realizacje
Brak danych
Brak danych
[]
{"slider":"slider","logo":"logo","menu":"menu","icon-scroll-down":"icon-scroll-down","trust":"trust","content":"content","after-content-title":"after-content-title","before-content-title":"before-content-title","next-map":"next-map","footer-left":"footer-left","footer-right":"footer-right","footer-bottom":"footer-bottom","blog":"blog","portfolio":"portfolio","right-menu-title":"right-menu-title","inner-link":"inner-link","portfolio-content":"portfolio-content","language":"language","cookie":"cookie","social-media":"social-media","about-us":"about-us"}